krewetki , kkrewetkaria i cała krewetkofilia

Krewetkomaniacy

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE: FORUM ZOSTALO PRZNIESIONE, NOWY ADRES TO WWW.KREWETKI.ORG

#16 14-09-2007 00:00:22

batman

Administrator

9635713
Zarejestrowany: 08-09-2007
Posty: 205
Punktów :   

Re: tetra ex700 i pokrywa wromak

Hmmm,co do zeolitu jak już napisałam,jest zeolit i zeolit.
Tylko z doświadczeń mogę powiedzieć:
żwirek amonowy ten wciągający amoniak,sprzedawany w siatkach do filtra podnosi pH (u mnie),
zeolit zielony z allegro obniża pH
a jak wciąga wapń to znaczy że również obniża pH,gdyż wapń zatwardza wodę,faktycznie ślimaki mają jaśniejsze muszle,może korodują hehe ale po krewetkach nie widać,żeby coś się działo,ja lubię zeolit,bo dobrze czyści wodę,niszczy glony,ten co mam jest wymienialny co pół roku a żwirek amonowy trzeba zmieniać chyba co miesiąc.

Co do wody jak się na nią patrzę z boku akwarium wydaje się zielona,zdjęłam tło i okazało się,że jest poprawa w kolorze,jak nabiorę do kubka to woda jest czysta jak kranówka,myślę że daylight + zielone mchy daje taki efekt,tak mi zreszta napisał koleś od świetlówek,bo to nie możliwe,żeby tetra i aquaszut,oba dla akwarium 200l razem nie dawały rady przefiltrować 96l hehe

Dzisiaj opracowałam kombajn:za ścianą z mchu jest grzałka i aquaszut z gąbką,filtr pobiera i czyści nagrzaną wodę i wypycha zza ściany na całe akwarium,wcześniej grzałka grzała za mchem i mech izolował ciepłą wodę ;-) (człowiek jak ma nudy to wymyśla takie głupoty)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rastaots76.pun.pl www.zieloneberety.pun.pl www.wilczasforahg.pun.pl www.aurora-forum.pun.pl www.fab.pun.pl